Recenzje książek 2014


Polimery: Otrzymywanie, metody badawcze, zastosowanie
Jan F. Rabek

Tematyka dotycząca polimerów, zwłaszcza w ostatnich czasach, rozwija się dużym tempem. Niezbędne są podręczniki, które w prosty sposób opisują te zagadnienia. Książka Jana F. Rabka w bardzo przystępny sposób opisuję tematykę. Jest uzupełnieniem, a raczej rozszerzeniem książki „Współczesna wiedza o polimerach“ tego samego autorstwa.
Mimo że szata książki jest raczej surowa, prostota jej wykonania sprzyja odbiorcy. Czytelnik nie jest atakowany mnóstwem obrazków, zamieszczone są w niej tylko schematy, np.: oddziaływań lub procesów i struktur omawianych związków chemicznych, które pomagaj na przyswojenie treści.
Prosta struktura książki ułatwia znalezienie szukanych informacji, które można dodatkowo uzupełniać za pomocą zamieszczonej po każdym rozdziale bibliografii w przemyślany sposób podzielonej na dwie części, tj. część dla odbiorców początkujących i część dla tych, którzy w tej dziedzinie mają większe doświadczenie.
Język, jakim napisana jest książka, pozwala na zrozumienie prezentowanych treści nawet przez osoby mające niewielkie doświadczenie w dziedzinie chemii.
Ponadto jest bardzo przydatna do zaliczenia przedmiotu polimery, co mogę potwierdzić na własnym przykładzie.

 Joanna Lach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz